Nitrogénművek dočasne zastaví výrobu amoniaku

2022. March 9., Wednesday

Nitrogénművekdočasne zastaví výrobu amoniaku

Pétfürdő, streda 9. marca 2022

Vojna na Ukrajine vytvorila mimoriadnu situáciu v európskej a maďarskej ekonomike. Ceny zemného plynu sa viac ako zdvojnásobila a zvýšilo sa aj riziko bezpečnosti dodávok energie. Vládne rozhodnutia Maďarska, ktoré tiež nepredvídateľne ovplyvňujú trhové podmienky poľnohospodárstva (napr. obmedzenia vývozu obilia), ďalej zvyšujú naše prevádzkové riziká, takže naša výroba amoniaku bola dočasne zastavená.

Spoločnosť Nitrogénművek neustále monitoruje situáciu a urobí maximum pre opätovné spustenie výroby a zníženie závislosť regiónu od dovozu hnojív, no zastavenie výroby vysokoenergetického amoniaku bolo v súčasnom trhovom prostredí nevyhnutné.

 

O spoločnosti Nitrogénművek Zrt

Nitrogénművek Zrt. je jedným z popredných výrobcov dusíkatých hnojív a distribútorom poľnohospodárskych surovín v strednej Európe so sídlom v Pétfürdő v Maďarsku. Nitrogénművek zastupuje výrobu hnojív v Maďarsku, ktoré je významným odvetvím v EU z hľadiska obratu a zamestnanosti, no najmä v potravinárskom priemysle. Nitrogénművek Zrt. pôsobí v odvetví vo viac ako 15 krajinách, s viac ako 700 zamestnancami s 90-ročnou históriou.