Močovina Genezis

Močovina Genezis

Vynikajúce základné hnojivo, hlavne pre pôdy bohaté na vápnik, vzdušné, vhodné na mikrobiálne živé pôdy.

Zložky

  • Dusík (N)46%

Balenie

  • Polyetylénové vrece/paleta25kg
  • Big bag500kg
  • Voľne ložený tovar

Biztonsági adatlapok és termékspecifikációk
Vlastnosti

Povrchovo upravené hnojivo. Účelom povrchovej úpravy je zabrániť zlepeniu častíc hnojiva počas skladovania. Prostriedok na povrchovú úpravu zvyšuje aj pevnosť výrobku. Povrchovo upravená močovina sa môže použiť na hnojenie a na niektoré priemyselné účely.

Povrchovo upravená močovina nie je hygroskopická a nemá tendenciu lepiť sa, takže sa môže prepravovať vo veľkom množstve a skladovať v krytom priestore. Nesmie sa miešať s hnojivami obsahujúcimi dusičnan amónny.

Môže sa tiež použiť ako tekuté hnojivo s koncentráciou 0,5 až 1 %, pretože jej vodný roztok nie je fytotoxický.

Odporúčané použitie

Amidový dusík močoviny má relatívne dlhotrvajúci účinok. Počas biochemických procesov sa transformuje na dusičnan a vedľajšie produkty, ktoré sa nevymývajú z pôdy, preto je tento produkt vynikajúci na základné hnojenie.  V prípade využitia ako kŕmnej močoviny, môže byť ňou u prežúvavcov pokrytých 25-30 % požadovaného množstva bielkovín. V priemysle je tiež vhodná na výrobu formaldehydových živicových aminoplastov a lepidiel určených pre drevárský priemysel. Odporúča sa aplikovať močovinu do pôdy najmenej dva až tri týždne pred výsevom, takže salmiak (amoniak) produkovaný jej rozkladom nebráni klíčeniu semien. Vďaka vhodnej veľkosti zrna a jeho fyzikálnym vlastnostiam je vhodný ako na pozemnú tak aj leteckú aplikáciu, na aplikáciu konvenčnými postrekovačmi ako aj pneumatickými rozmetadlami hnojív. Roztok močoviny je zvyčajne dobre miešateľný s prípravkami na ochranu rastlín, takže je možná spoločná aplikácia s rôznymi typmi prípravkov v rámci postupov pri chemickej ochrane rastlín.